VOTROCI 2000 - oficiální stránky fan klubu fotbalového klubu FC Hradec Králové


On-line: 1 fanoušek
přihlásit se | registrovat se

Menu

 

Menu


Přihláška do fan klubu

Staň se Votrokem! Přihlaš se do našeho fan klubu.

RSS

Partneři na netu

FC Hradec Králové HC VCES Hradec Králové TV - Hradec

Podpořte

Redakce webu

Jiří Procházka, jpahk@tiscali.cz

Zdeněk Zvolánek, zvolanekzz@ email.cz


Stadion

Reakce p. Vávry z firmy ECE na skandální "Besedu" v Muzeu

Vážení čtenáři,
s velkým rozčarováním sleduji, jakým způsobem v poslední době vystupují vůči projektu Park Malšovice někteří jeho odpůrci, a to i přes velkou podporu, kterou mezi zastupiteli, tak i mezi Vámi tento projekt má.
Na jednu stranu je pochopitelné, že výstavba tak velkého komplexu nemá pouze své příznivce, a proto se od počátku snažíme komunikovat i s jeho odpůrci a přesvědčit je o potřebnosti celého záměru. To se nám i v několika případech podařilo. Například Ing. Morávek, jenž byl několikrát citován v MF Dnes a je odborníkem, který se podílel na výstavbě Všesportovního stadionu, přislíbil účast v přípravném týmu města.
Nicméně část z našich protivníků si již počíná takovým způsobem, který je za hranicí slušnosti. Z tohoto důvodu bych se rád ve svém příspěvku vyjádřil k průběhu „veřejné“ diskuze organizované radní Mgr. Jaklovou, dále k článku člena rady města Ing. Nádvorníka a k „profesionalitě“ novinářů, pánů Duse a Záleského, z MF Dnes. Rád bych upozornil čtenáře, že plně respektuji názor občanů na náš společný projekt s městem, ať je jakýkoliv. Můj článek je pouze obranou vůči konkrétním lidem, kteří využívají svého současného postavení ve vedení města či v mediálních kruzích a chovají se v celé věci poněkud nestandardně.

1. Příprava a průběh „veřejné“ diskuze o Parku Malšovice
Nejprve bych rád zmínil, že informace o přípravě a o průběhu diskuze mám pouze zprostředkovaně, neboť organizátor nás na diskuzi nejenže nepozval, ale ani neuznal za vhodné nás informovat, že se taková diskuze vůbec koná. Průběh celé akce byl prý tento: Organizátoři nejprve lanařili odpůrce projektu, aby se tito diskuze zúčastnili, např. na komisi místní samosprávy Malšovice. V médiích ale nešlo informaci o konání najít. Nakonec se však „veřejné“ diskuze pro předem pozvané paradoxně účastnilo víc příznivců než odpůrců projektu. Jejich dotazy na „objektivně“ vybrané účastníky panelové diskuze však byly většinou ponechány bez povšimnutí.
Musím se Vám přiznat, že jsem byl šokován zjištěním, že se vůbec nepočítá s účastí v diskuzi ani s ECE, ani s FC Hradec Králové, ani s účastí projektanta či zpracovatele dopravního řešení. Na druhou stranu si už začínám na tyto praktiky zvykat, neboť se podobají jako vejce vejci přístupu dvou novinářů z MF Dnes, pana Duse a Záleského, kteří již přes rok programově otiskují lživé články o projektu a naší společnosti, aniž by nám dali prostor pro vyjádření. Je až neuvěřitelné, že se nám celou dobu neozvali, aby zjistili náš názor na konkrétní věc, kterou se právě chystají pranýřovat. Navíc bezostyšně zkreslují fakta. Domnívám se, že takovéto chování do demokratické společnosti nepatří. Lituji Vás čtenáře, jak si máte udělat o celé věci objektivní obraz. Pokud si například přečtete a porovnáte články MF Dnes a Hradeckého deníku týkající se „veřejné“ diskuze, tak máte pocit, že každý z novinářů se účastnil jiného mítinku.
Suma sumárum se nemohu ubránit dojmu, že celá „veřejná“ diskuze měla cíleně poškodit náš projekt. Organizátoři na ní chtěli mít pozvané pouze jeho odpůrce a pan Záleský jim k tomu bez ohledu na skutečný stav věci napsal odpovídající článek do novin. Zajímavým zjištěním je pro mě rovněž, že jak paní Jaklová, tak pánové Dus a Záleský stejně aktivně nevystupují proti jiným projektům nákupních center v Hradci.
Přiznám se Vám, že i kdybychom v budoucnu dostali pozvánku na takovou diskuzi, že se jí nezúčastníme. Jednali jsme v Hradci již snad opravdu se všemi angažovanými občany, např. s občanskémi sdruženími Orlice (Ing. Záruba), KOS (Ing. Hirsch), Ecoinstitut, se signatáři petice architektů, s komisí místní samosprávy Malšovice, s Ing. Morávkem, s místními občany, s tenisovým klubem LTC aj. Musím říct, že tato jednání byla konstruktivní. Ale to, co předvedli organizátoři této frašky na „veřejnou“ diskuzi, nemá s konstruktivním dialogem nic společného.
Na závěr ještě pár slov k osobě Michala Vojtíška, experta na dopravu, jenž se panelové diskuze účastnil. Pan Vojtíšek je členem občanského sdružení Cesta trvalé prosperity, které podalo nejprve námitky a nyní jako jediní i odvolání do řízení o demolicích. Zhruba před měsícem jsem jej kontaktoval a nabídl mu schůzku, kde bychom mu projekt vysvětlili. Na tuto nabídku nejprve nereagoval. Poté, co jsme ho po podání odvolání telefonicky zastihli, naznačil něco v tom směru, že se s námi ještě před svátky sejde. Pevně doufám, že se tato schůzka uskuteční.

2. Příspěvek Ing. Nádvorníka, v němž reagoval na výsledky jednání na listopadovém zastupitelstvu:

Jakých překvapení se ještě dočkáme?
Na včerejším zastupitelstvu se mimo jiné jednalo i o zrušení etapizace výstavby nového fotbalového stadionu. Vystoupil zde i pan Vávra jako zástupce investora plánovaného sousedícího obchodního centra firmy ECE. Ve svém vystoupení k překvapení některých zastupitelů vysvětloval, že marketingovou smlouvu, která by zaručovala místnímu fotbalovému klubu po deset let příspěvek 17,5 milionu korun, firma ECE, oproti původním předpokladům, podmiňuje poskytnutím veškerých reklamních a marketingových ploch na novém stadionu po dobu trvání výše uvedené smlouvy. Co to znamená? No nepochybně to, že firma bude za reklamu na stadionu inkasovat nemalé peníze a v podstatě odstřihne fotbalový klub od možnosti tyto plochy prodávat dalším případným sponzorům. Jinými slovy vyberou 30 a fotbalu dají 17,5. Tak to je altruizmus v podání společnosti ECE. Obrázek o jejich úmyslech si udělejte sami. Jen jsem zvědavý jakých překvapení se ještě dočkáme.

Richard Nádvorník, zastupitel a radní statutárního města Hradec Králové

K tomuto článku bych nejprve rád poznamenal následující. Nemohu vyloučit, že někteří zastupitelé byli překvapeni, že jako protihodnotu za sponzoring požadujeme poskytnutí reklamních a marketingových ploch. Je to ale z toho důvodu, že se neobeznámili s naší nabídkou, která je jim samozřejmě přístupná a v níž jasně stojí následující:

Varianta I: ECE má být generálním partnerem FC Hradec Králové V případě, že zastupitelstvo Města rozhodne, že uchazeč má být generálním partnerem fotbalového klubu a má přispívat na jeho činnost, nabízí ECE:
- generální partnerství fotbalového klubu FC Hradec Králové po dobu 10 let s tím, že ECE bude fotbalovému klubu přispívat ročně částkou ve výši 770.000,- EUR. Tato částka bude rozdělena na částku 700.000,- EUR, která bude placena přímo za poskytnutí marketingových služeb, reklamních ploch atd., a částku 70.000,- EUR, která bude fotbalovému klubu poskytována formou marketingových opatření prováděných managementem obchodně-společenského centra Arkády Hradec Králové, který vykonává společnost ECE, a jež budou zaměřeny na podporu fotbalového klubu;
a
- kupní cenu za předmětné pozemky ve výši 10.300.000,- EUR, tj. celkem (kupní cena za pozemky a příspěvky fotbalovému klubu po dobu 10 let) 18.000.000,- EUR.

Takže tvrzení pana Nádvorníka, že „oproti původním předpokladům“ požadujeme něco jiného, se nezakládá na pravdě. Poněvadž je pan Nádvorník znám jako aktivní odpůrce našeho projektu, ale předpokládám, že naši nabídku i podmínky, které vyplývají z uzavřených smluv města s ECE, velmi dobře zná. Je tedy evidentní, že když už neví, co by proti nám použil, tak si pomáhá lhaním. O tom svědčí i jeho následující tvrzení, že ECE požaduje veškeré reklamní a marketingové plochy a tyto chce dále prodávat. Opět lež. Kdo mi nevěří, může si pustit zvukový záznam ze zasedání zastupitelstva na www.hradeckralove.org, kde jsem nic takového neřekl, případně se zeptat Ing. Jukla, se kterým o smlouvě vyjednáváme.
Tvrzení pana Nádvorníka lze tedy jednoduše vyvrátit a podložit důkazy. Je obdivuhodné, jak se mu povedlo na tak malý prostor vměstnat tolik nepravdivých informací, a to s cílem, aby zmátl veřejnost. V jeho příspěvku však postrádám vysvětlení, proč je mu trnem v oku pouze náš projekt a jiné, svým charakterem podobné stavby, svým hlasováním dokonce podpoří. Snad nám tedy po pravdě vysvětlí, co ho vede k tomu, že neměří vždy stejným metrem.

Milí příznivci projektu, děkuji Vám za pozornost a omlouvám se za délku příspěvku. Ono je ale snadnější pár lží napsat, než je posléze na základě nezpochybnitelných faktů vyvrátit. Doufám, že paní Jaklová a pánové Nádvorník, Dus a Záleský budou do budoucna veřejnost pravdivě informovat o našem záměru a obsahu smluv a přestanou zastupitele vyzývat k předčasnému ukončení velmi nadějně se rodícího projektu, čímž v podstatě nabádají k úmyslnému porušování smluvních vztahů.

Děkuji Vám za podporu.

Petr Vávra
manažer expanze
ECE Projektmanagement Praha s.r.o.

19. 12. 2011 | 14:35 hod. | 5101x přečteno | autor: administrator | komentářů: 767 | přidat komentář | zdroj: admin | Informační e-mail Vytisknout článek

Oznámkujte článek jako ve škole

[akt. známka: 1,80 / počet hlasů: 15]
1   2   3   4   5  

Nepřehlédněte

  • [7. 2. 2011]
    Liga příští týden odstartuje, pokud nebude více než minus 12 stupňů Celsia.

Tabulka 1. ligy

P TÝM B
1. Sparta 40
2. Liberec 34
3. Plzeň 30
4. Ml. Boleslav 28
5. Jablonec 27
6. Příbram 27
7. Teplice 24
8. Slovácko 23
9. Dukla 20
10. Slavia 20
11. Hradec Králové 19
12. Boh. 1905 19
13. Č. Buděj. 13
14. Ostrava 10
15. Olomouc 7
16. Žižkov 7

Kalendář

<<  Květen  >>     2024
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Vstupné

Plné: 100 Kč montovaná tribuna, ostatní 90 Kč
Permanentka: 900 Kč (studenti a důchodci 500 Kč)
Zlevněné:
50 Kč (důchodci 65 let a víc, studenti)
Vstup volný:
ZTP a ZTP-P, děti do 150 cm


Partneři fan klubu

Jedenáctka, která vítězí Realitní kancelář VENUS Hradec Králové s širokou nabídkou nemovitostí - byty, rodinné domy, pozemky, kanceláře, chaty, chalupy, nebytové prostory. Prodej, pronájem nebo koupě objektů - Hradec Králové a okolí. Zajišťujeme také správu a poradenství v oblasti nemovitostí. Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Nekuřácká restaurace na Moravském předměstí v Hradci Králové Pre-press studio v Hradci Králové Autobazar KNB Lípa