Jiří Procházka, jpahk@tiscali.cz

Zdeněk Zvolánek, zvolanekzz@ email.cz

A mužstvo

1. kolo Gambrinus ligy: FC HK - Sparta 2:1 (1:0)

Sparta Hradecký sen pokračuje - Malšák zůstal nepokořen i v úvodním zápase Gambrinus ligy, mistrovskou Spartu jsme porazili 2:1.

Zodpovědný kolektivní výkon podpořený maximální bojovností vedl ke třem bodům a přerušení Sparťanské série neprohraných zápasů. Votroci začali nebojácně, už v 15. minutě se dostali Rezkem (hlavou po centru Fischera) do vedení, po další nádherné kombinační akci mířil do oblak Černý a tak skončil první poločas, ve kterém Sparta hrála hodně profesorsky, 1:0.
Po změně stran mistr zvýšil obrátky, podpořen i nepřesným rozhodčím, který pískal zhruba tak každý pátý její faul a dočkala se 55. min. vyrovnání, když Wilfried zužitkoval po rychlém brejku Matějovského nabídku. Do konce zápasu bylo ještě spousta času a pesimisté už počítali s tím, že Sparta, která získala půdu pod nohama zápas otočí. Vašek Pilař však v už v 61. minutě nádhernou trefou zpoza šestnáctky nedal Blažkovi šanci a dostal Hradec znovu do vedení. To se podařilo vší silou udržet (v 90. min. Wilfried minul v dobré pozici branku) a máme už z prvního zápasu tři body do prvoligové tabulky.
Velmi slušně zaplněný Malšovický stadion (oznámení o počtu diváků bylo lakonické - "vyprodáno") se tak vrátil v čase o hodně dozadu, včetně fandění - vůbec nevadilo, že nemáme nacvičené "choreo" akce (hromadné skákání, vuvuzely a podobné blbosti), fandilo se jako před 30 lety - vytleskávání, jednoduché pokřiky a bylo to fajnový.
Velká gratulace hráčům a trenérovi Kotalovi - vyzkoušeli jsme si, že svoji hru, se kterou jsme se prezentovali při postupové sezóně můžeme hrát i v nejvyšší soutěži, téď jen neusnout na vavřínech - jsme teprve na začátku soutěže a v těchto zodpovědných výkonech s maximálním nasazením musíme pokračovat nadále!

17. 07. 2010 | 23:24 hod. | 3906x přečteno | autor: administrator | komentářů: 452 | přidat komentář | zdroj: admin | Informační e-mail Vytisknout článek

Oznámkujte článek jako ve škole

[akt. známka: 1,22 / počet hlasů: 18]
1   2   3   4   5

Nepřehlédněte

• [7. 2. 2011]
    Liga příští týden odstartuje, pokud nebude více než minus 12 stupňů Celsia.

Plné: 100 Kč montovaná tribuna, ostatní 90 Kč
Permanentka: 900 Kč (studenti a důchodci 500 Kč)
Zlevněné:
50 Kč (důchodci 65 let a víc, studenti)
Vstup volný:
ZTP a ZTP-P, děti do 150 cm

Partneři fan klubu

Jedenáctka, která vítězí Realitní kancelář VENUS Hradec Králové s širokou nabídkou nemovitostí - byty, rodinné domy, pozemky, kanceláře, chaty, chalupy, nebytové prostory. Prodej, pronájem nebo koupě objektů - Hradec Králové a okolí. Zajišťujeme také správu a poradenství v oblasti nemovitostí. Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Nekuřácká restaurace na Moravském předměstí v Hradci Králové Pre-press studio v Hradci Králové Autobazar KNB Lípa