VOTROCI 2000 - oficiální stránky fan klubu fotbalového klubu FC Hradec Králové


On-line: 1 fanoušek
přihlásit se | registrovat se

Menu

 

Menu


Přihláška do fan klubu

Staň se Votrokem! Přihlaš se do našeho fan klubu.

RSS

Partneři na netu

FC Hradec Králové HC VCES Hradec Králové TV - Hradec

Podpořte

Redakce webu

Jiří Procházka, jpahk@tiscali.cz

Zdeněk Zvolánek, zvolanekzz@ email.cz


Ostatní

Otevřený dopis příznivců hradecké kopané zastupitelům města Hradec Králové

Vážení zastupitelé,
obracíme se na Vás s naléhavou žádostí a upozorněním k následující situaci. V úterý 30. března 2010 budete na zastupitelstvu projednávat bod změny územního plánu č. 177 v lokalitě Nová Zelená. Tato změna umožní, aby v tomto území v blízké budoucnosti vzniklo nejen údajné sídliště pro občany (vzhledem k přesycenosti nabídky nemovitostí v HK zjevně nereálné), ale zejména obří nákupní centrum, které bude zahrnovat minimálně 100 obchodů.

Již v roce 2002 závazně zastupitelé odsouhlasili výstavbu nového fotbalového stadionu v Hradci Králové (na což čekají celé generace fanoušků, kteří již delší dobu odmítají chodit na malšovický všesportovní stadion, který je po všech stránkách nevyhovující a na kterém není možné hrát 1 ligu). Teprve po 10 letech - v roce 2012 - má být výstavba nového stadionu ukončena - jako první etapa schváleného konceptu výstavby "Parku Malšovice" (úzké propojení špičkového sportu, nakupování a volnočasových aktivit v jedinečné lokalitě blízko centra města s vynikající dopravní obslužností a infrastrukturou), který má přilákat do Hradce Králové z celých východních Čech denně desítky tisíc návštěvníků centra včetně potencionálních návštěvníků fotbalových zápasů.
Pokud schválíte výše zmíněnou chystanou změnu územního plánu v lokalitě Nová Zelená, způsobíte odliv těchto návštěvníků. Tato roztříštěnost zájmů se samozřejmě negativně projeví i v dalších oblastech, jako je např. investice města do městského koupaliště. Jinými slovy, bude-li na okraji města stát další silný magnet pro lidi, bude na fotbal a na koupaliště chodit daleko méně lidí, než si všichni přejeme.
Podle našich zjištění bude mít nákupní centrum společnosti ECE, které má být nedílnou součástí "Parku Malšovice", stejnou cílovou skupinu zákazníků, ale zejména nájemců obchodních jednotek, jako obchodní centrum v Nové Zelené. Z příspěvku zástupce ECE z poslední Besedy pořádané naším fanklubem jasně vyplynulo, že případná výstavba konkurenčního centra ve stejnou dobu nebo dokonce dříve, než bude postaveno jejich centrum, znamená vážné ohrožení realizace celého projektu "Park Malšovice" včetně výstavby nového stadionu, jelikož by ECE případně nemusela být schopna najít dostatek nájemníků. Tyto příjmy mají jednak zaplatit kupní cenu za pozemky a jednak bude ECE přispívat 10 let sponzorsky fotbalovému klubu na jeho činnost (700 000 € ročně). Změna územního plánu v Nové Zelené tedy bezprostředně celý projekt Parku Malšovice ohrožuje.
Celý postup územní změny provází navíc řada podezřelých nesrovnalostí. Podle našich informací, ověřených u developerů, údajná výstavba nového sídliště tak jak ji proklamují někteří zastupitelé a média slouží pouze jako záminka k tomu, aby dotčené pozemky mohl jejich současný majitel, silná lobbystická skupina, skokově zhodnotit a prodat s co největším ziskem (pozemky jsou v současné době zapsány jako orná půda) komerčním subjektům. Proces změny probíhá neuvěřitelně rychle, aniž by byla dostatečně vyřešena otázka dopravního napojení či byla dostatečně projednána s občany, žijícími v dané lokalitě Nové Zelené.
Ptáme se Vás tímto, komu celá tato změna má vlastně prospět, občanům nebo úzké cílové skupině lobbystů. Pokud chceme mít v Hradci kvalitní fotbal, nový stadion a skutečné centrum volnočasových aktivit (areály Park Malšovice + nové Městské koupaliště), není možné podpořit tuto změnu územního plánu.

S pozdravem, výbor Fan-klubu Votroci 2000, o.s. (Jan Kotouček, Jan Sedunka, Dalibor Šustr)

26. 03. 2010 | 17:05 hod. | 4570x přečteno | autor: administrator | komentářů: 1240 | přidat komentář | zdroj: admin | Informační e-mail Vytisknout článek

Oznámkujte článek jako ve škole

[akt. známka: 1,80 / počet hlasů: 25]
1   2   3   4   5  

Nepřehlédněte

  • [7. 2. 2011]
    Liga příští týden odstartuje, pokud nebude více než minus 12 stupňů Celsia.

Tabulka 1. ligy

P TÝM B
1. Sparta 40
2. Liberec 34
3. Plzeň 30
4. Ml. Boleslav 28
5. Jablonec 27
6. Příbram 27
7. Teplice 24
8. Slovácko 23
9. Dukla 20
10. Slavia 20
11. Hradec Králové 19
12. Boh. 1905 19
13. Č. Buděj. 13
14. Ostrava 10
15. Olomouc 7
16. Žižkov 7

Kalendář

<<  Září  >>     2022
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Vstupné

Plné: 100 Kč montovaná tribuna, ostatní 90 Kč
Permanentka: 900 Kč (studenti a důchodci 500 Kč)
Zlevněné:
50 Kč (důchodci 65 let a víc, studenti)
Vstup volný:
ZTP a ZTP-P, děti do 150 cm


Partneři fan klubu

Jedenáctka, která vítězí Realitní kancelář VENUS Hradec Králové s širokou nabídkou nemovitostí - byty, rodinné domy, pozemky, kanceláře, chaty, chalupy, nebytové prostory. Prodej, pronájem nebo koupě objektů - Hradec Králové a okolí. Zajišťujeme také správu a poradenství v oblasti nemovitostí. Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Nekuřácká restaurace na Moravském předměstí v Hradci Králové Pre-press studio v Hradci Králové Autobazar KNB Lípa