VOTROCI 2000 - oficiální stránky fan klubu fotbalového klubu FC Hradec Králové


On-line: 1 fanoušek
přihlásit se | registrovat se

Menu

 

Menu


Přihláška do fan klubu

Staň se Votrokem! Přihlaš se do našeho fan klubu.

RSS

Partneři na netu

FC Hradec Králové HC VCES Hradec Králové TV - Hradec

Podpořte

Redakce webu

Jiří Procházka, jpahk@tiscali.cz

Zdeněk Zvolánek, zvolanekzz@ email.cz


Ostatní

Otázka pro manažera firmy ECE pana Petra Vávru

Kdo se zajímá v Hradci o fotbal, zaznamenal na přelomu loňského a začátkem letošního roku informace o tom, že firma ECE se obrátila na městské zastupitelstvo se žádostí o umožnění změn v projektu centra "Arkády" v Hradci Králové, což bylo (s náležitým mediálním humbukem) Radou města odmítnuto. Nakonec se však tento bod na lednovém zasedání zastupitelstva neprojednával.
Požádali jsme manažera firmy ECE pana Vávru o upřesňující informace k této problematice.

"Náš projekt má za sebou úspěšný půlrok. Po uzavření budoucích kupních smluv jsme společně s městem uskutečnili dvě výběrová řízení a v současné době pracujeme s generálním projektantem na dokumentaci pro územní řízení.
V závěru minulého roku jsme požádali vedení města o vyjádření k možné variantní úpravě projektu, a sice o přemístění parkovacích ploch ze střechy objektu obchodně-společenského centra na plochu mezi arénou a centrem. Původní varianta počítala s parkováním pod centrem a na jeho střeše.
Hospodářská krize znesnadňuje či dokonce znemožňuje developerským společnostem zajištění financování komerčních projektů. Nároky finančních a bankovních institucí na jejich kvalitu a míru jejich návratnosti se dramaticky zvýšily. Projekty společnosti ECE se však vzhledem k jejich vysoké kvalitě těší na finančních trzích velké důvěře. Nicméně požadavek na zvýšení míry návratnosti se týká i našich projektů, a tedy i plánovaného obchodně-společenského centra Arkády Hradec Králové, jehož koncept byl předložen městu ještě před vypuknutím výše zmíněné krize.
Považujeme za správné a legitimní město jakožto partnera našeho projektu na možný problém dopředu upozornit a navrhnout vhodná řešení. Jsme toho názoru, že v současné době je důležité mít připravena flexibilní a variabilní opatření, která umožní vygenerovat dostatečné úspory při realizaci projektu, což výrazně napomůže zajištění financování plánované investice. Takovýmto koncepčním opatřením bylo právě navrhované přemístění parkovacích míst, které by neovlivnilo negativním způsobem úspěšnost areálu.
Variantu parkování na střeše obchodně-společenského centra preferujeme a zpracováváme v rámci dokumentace pro územní řízení. Vývoj na finančních trzích lze však obtížně předpovídat. Chtěli jsme mít proto i do budoucna otevřenou možnost zásadní úspory investičních nákladů v podobě úpravy konceptu parkování a moci na ní paralelně pracovat. V okamžiku, kdy by bylo nutno učinit definitivní rozhodnutí, bychom společně s městem vybrali odpovídající variantu. Tyto argumenty bohužel nestačily k tomu, aby rada města doporučila zastupitelstvu tuto variantní úpravu schválit, a proto jsme navrhli tento bod stáhnout z lednového jednání zastupitelstva.
Rád bych zdůraznil, že zamítavé stanovisko vedení města neznamená, že by toto rozhodnutí naši společnost nutilo odstoupit od realizace investičního záměru."

Mgr. et Mgr. Petr Vávra, Development Manager ECE Projektmanagement Praha s.r.o.

04. 02. 2010 | 13:31 hod. | 3968x přečteno | autor: administrator | komentářů: 136 | přidat komentář | zdroj: admin | Informační e-mail Vytisknout článek

Oznámkujte článek jako ve škole

[akt. známka: 1,33 / počet hlasů: 3]
1   2   3   4   5  

Nepřehlédněte

  • [7. 2. 2011]
    Liga příští týden odstartuje, pokud nebude více než minus 12 stupňů Celsia.

Tabulka 1. ligy

P TÝM B
1. Sparta 40
2. Liberec 34
3. Plzeň 30
4. Ml. Boleslav 28
5. Jablonec 27
6. Příbram 27
7. Teplice 24
8. Slovácko 23
9. Dukla 20
10. Slavia 20
11. Hradec Králové 19
12. Boh. 1905 19
13. Č. Buděj. 13
14. Ostrava 10
15. Olomouc 7
16. Žižkov 7

Kalendář

<<  Květen  >>     2021
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Vstupné

Plné: 100 Kč montovaná tribuna, ostatní 90 Kč
Permanentka: 900 Kč (studenti a důchodci 500 Kč)
Zlevněné:
50 Kč (důchodci 65 let a víc, studenti)
Vstup volný:
ZTP a ZTP-P, děti do 150 cm


Partneři fan klubu

Jedenáctka, která vítězí Realitní kancelář VENUS Hradec Králové s širokou nabídkou nemovitostí - byty, rodinné domy, pozemky, kanceláře, chaty, chalupy, nebytové prostory. Prodej, pronájem nebo koupě objektů - Hradec Králové a okolí. Zajišťujeme také správu a poradenství v oblasti nemovitostí. Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Nekuřácká restaurace na Moravském předměstí v Hradci Králové Pre-press studio v Hradci Králové Autobazar KNB Lípa