VOTROCI 2000 - oficiální stránky fan klubu fotbalového klubu FC Hradec Králové


On-line: 1 fanoušek
přihlásit se | registrovat se

Menu

 

Menu


Přihláška do fan klubu

Staň se Votrokem! Přihlaš se do našeho fan klubu.

RSS

Partneři na netu

FC Hradec Králové HC VCES Hradec Králové TV - Hradec

Podpořte

Redakce webu

Jiří Procházka, jpahk@tiscali.cz

Zdeněk Zvolánek, zvolanekzz@ email.cz


Ostatní

Tisková zpráva společnosti ECE

PARK MALŠOVICE – CENTRUM VAŠICH AKTIVIT
Společnost ECE vybuduje na břehu Orlice jedinečné centrum volnočasových aktivit, jež bude sloužit obyvatelům Hradce Králové i širokého okolí. Součástí areálu bude špičková multifunkční aréna, která vytvoří důstojné a stabilní zázemí pro hradecký fotbal. Na trávník nového moderního stadionu vyběhnou hráči FC Hradec Králové již v roce 2011.

Zastupitelé města Hradec Králové se na svém zasedání v úterý 17. června 2008 převážnou většinou (32 zastupitelů pro, 3 se zdrželi) shodli na tom, že město – na základě investorské soutěže na realizaci areálu aktivit volného času v Malšovicích – zahájí jednání o smlouvě se společností ECE. Přijali tak doporučení hodnotící komise, která návrh ECE vyhodnotila jako nejkvalitnější; kromě ECE se soutěže zúčastnily společnosti J&T a Crestyl. Inspirací pro volnočasový areál Park Malšovice v pojetí ECE je švýcarský Bern, kde se podařilo vybudovat veřejný prostor, v němž díky vzájemné podpoře velmi dobře prosperují sportovní i komerční zařízení.
„Rozhodnutí městského zastupitelstva nás velmi potěšilo,“ říká Petr Vávra, manažer expanze společnosti ECE, „přípravě projektu jsme totiž věnovali mimořádnou pozornost. K zadání jsme přistupovali s největší zodpovědností, naším cílem bylo nabídnout Hradci Králové nový, moderní a dynamický městský prostor, který v sobě sloučí několik různorodých funkcí: sport, kulturu, zábavu, odpočinek i nákupy. Mezi naše priority patří zejména pomoc hradeckému fotbalu, a to jak po stránce materiální, tak po stránce organizační a marketingové. Do celého areálu hodláme investovat 3,2 miliardy korun a při jeho stavbě i následné správě budeme velmi úzce spolupracovat se svým hlavním partnerem, městem Hradec Králové. V Hradci Králové tedy vznikne zcela unikátní, nadmíru atraktivní park volnočasových aktivit, a jsme přesvědčeni, že Park Malšovice se stane místem, na něž budou Hradečané náležitě hrdí.“

Jaký bude Park Malšovice?

Multifunkční aréna: fotbal, koncerty i relaxace
Hlavním investičním prvkem Parku Malšovice bude multifunkční aréna – sportovní stánek špičkových parametrů. Aréna splňuje veškerá kritéria fotbalových zápasů všech úrovní a kategorií (s výjimkou těch, kde FIFA a UEFA požadují kapacitu 30 000 sedících diváků). Kapacita arény v Parku Malšovice je 10 000 sedících diváků, s možností rozšíření na 14 000 diváků. Arénu lze kompletně zastřešit. Jde o stavbu s vysoce funkčním řešením, s ohledem na efektivní správu. Bezpečnostní a provozní předpisy vyhovují pořádání kulturních a společenských akcí, k jejichž komfortu přispívá atraktivní řešení sky-boxů a business sedadel.
Nápaditě je zpracován plášť arény, v němž jsou umístěny prostory pro volnočasové aktivity (squash, fitness, bowling, restaurace, letní kino, půjčovna kol atd.).

Pro volný čas
Na nábřeží vznikne vedle dominantní arény rozsáhlý areál tréninkových hřišť a sportovišť, jež budou využívat jak vrcholoví sportovci, tak široká veřejnost. Svůj prostor zde najdou i relaxační, do značné míry rodinné aktivity: dráha pro inline skating, hřiště pro minigolf, pétanque, dětská hřiště, ale také amfiteátr.

S podporou obchodu
Oblast volnočasových aktivit vhodně doplní a podpoří komerční zázemí parku, především obchodně-společenské centrum Arkády Hradec Králové, jež zastřeší 130 obchodů a nabídne pestrou směs kulturně-společenských akcí. Vzhledem k tomu, že centrum bezpochyby přiláká návštěvníky i z velmi vzdálených oblastí, zvýší se tím, jak dokazují zahraniční zkušenosti, také návštěvnost utkání FC Hradec Králové.
V další fázi doplní nabídku areálu rovněž hotel, restaurace, kavárny a také aquapark, jehož projekt připravuje město.

Za návrat prvoligového fotbalu do Hradce
Společnost ECE nabízí hradeckému fotbalu pomocnou ruku a chce se stát generálním partnerem hradeckého fotbalu. Že to s fotbalem v Hradci myslí vážně, dokázala ECE už nákupem vstupenek v ceně 100 000 Kč a rozhlasovou kampaní-pozvánkou v hodnotě 50 000 Kč na poslední utkání sezony. Bylo to symbolické poděkování hráčům za výkony v uplynulé sezoně a vyjádření naděje, že příští sezona dopadne lépe. Vždyť jako generální partner FC Hradec Králové dokáže společnost ECE poskytnout špičkové materiální i marketingové zázemí a získat pro Hradec ty největší kapacity v daném oboru: na projektu arény se například podílel Josef Dráb, jeden z největších českých odborníků na sportovní stavby.
Městu ECE navíc nabízí možnost vstupu renomovaného švýcarského partnera, Peter Jaucha, do FC Hradec Králové. Peter Jauch, jeden z nejzkušenějších evropských odborníků v oblasti plánování a realizace multifunkčních arén, v nichž spojuje koncept sportu, nakupování, zábavy a společenských akcí, je připraven využít svých zkušeností a vlivu ze svého působení v FC Basilej a Young Boys Bern a převzít jak správu arény, tak péči o rozvoj místních sportovních aktivit od mládeže až po vrcholovou úroveň.

ECE – 43 let zkušeností s velkými projekty ve veřejném prostoru
Společnost ECE má za sebou desetiletí zkušeností s výstavbou, správou a provozem multifunkčních veřejných prostorů, v nichž se prolínají a doplňují společenské, sportovní, kulturní a komerční aktivity. Projekty ECE najdete ve více než stovce měst ve čtrnácti zemích v Evropě a na Blízkém východě, každý den tato centra navštíví přes 2,5 milionu lidí. V současné době společnost ECE spravuje 97 obchodních galerií a dalších 26 je ve stádiu plánování či výstavby; tento počet jí zajišťuje vedoucí postavení na evropském trhu.
Společnost ECE je výjimečná tím, že svá centra nejen buduje, ale také dlouhodobě spravuje, a to vždy v širokém a intenzivním partnerství s městy.
Společnost ECE navíc realizovala 54 projektů z oblasti dopravy (například hlavní nádraží v Lipsku, Kolíně nad Rýnem, Hannoveru), administrativy (centrála Philips), logistiky, sportovních zařízení (Volksbank Arena v Hamburku).
Uznání odborníků a přízeň veřejnosti z celé České republiky si získal projekt nákupního a společenského centra Galerie Vaňkovka v Brně, který vznikal za úzké spolupráce s městem a neziskovými organizacemi a jenž se stal přirozeným iniciátorem dalšího rozvoje celé jižní části Brna.

Další informace na www.park-malsovice.cz

23. 06. 2008 | 08:03 hod. | 4359x přečteno | autor: administrator | komentářů: 153 | přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Oznámkujte článek jako ve škole

[akt. známka: 1,33 / počet hlasů: 12]
1   2   3   4   5  

Nepřehlédněte

  • [7. 2. 2011]
    Liga příští týden odstartuje, pokud nebude více než minus 12 stupňů Celsia.

Tabulka 1. ligy

P TÝM B
1. Sparta 40
2. Liberec 34
3. Plzeň 30
4. Ml. Boleslav 28
5. Jablonec 27
6. Příbram 27
7. Teplice 24
8. Slovácko 23
9. Dukla 20
10. Slavia 20
11. Hradec Králové 19
12. Boh. 1905 19
13. Č. Buděj. 13
14. Ostrava 10
15. Olomouc 7
16. Žižkov 7

Kalendář

<<  Září  >>     2020
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Vstupné

Plné: 100 Kč montovaná tribuna, ostatní 90 Kč
Permanentka: 900 Kč (studenti a důchodci 500 Kč)
Zlevněné:
50 Kč (důchodci 65 let a víc, studenti)
Vstup volný:
ZTP a ZTP-P, děti do 150 cm


Partneři fan klubu

Jedenáctka, která vítězí Realitní kancelář VENUS Hradec Králové s širokou nabídkou nemovitostí - byty, rodinné domy, pozemky, kanceláře, chaty, chalupy, nebytové prostory. Prodej, pronájem nebo koupě objektů - Hradec Králové a okolí. Zajišťujeme také správu a poradenství v oblasti nemovitostí. Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky Nekuřácká restaurace na Moravském předměstí v Hradci Králové Pre-press studio v Hradci Králové Autobazar KNB Lípa